категорії: репортаж

«Jazz Bez» завершився імпровізацією найвідоміших саксофоністів: Mats Gustafsson, Peter Brotzmann та Ken Vandermark

теґи: Ken Vandermark, Jazz Bez, Львів, джаз, останній день

Останній день фестивалю «Jazz Bez», 14 грудня, у Львові ознаменувався виступом давно очікуваного тріо «Sonore» від найкращих імпровізаційних саксофоністів: Пітера Брьотцмана, Кена Вандермарка і Метса Густафссона. Театрі ім. Заньковецької був переповнений. Квитки на легендарних музикантів були розкуплені ще за тиждень до концерту; немало глядачів приїхало з Києва і навіть з Харкова. Цього разу Львів має всі підстави тішитися безперечною перевагою над столицею. Однак, «Jazz Bez» щедро ділиться своїми надбаннями з іншими містами - цього року з Києвом, Севастополем, Луцьком, Тернополем. Також фестиваль поширився на польські міста - Перемишль, Санок і Люблін, куди поїхали демонстрували своє мистецтво українські джазові виконавці.

 

На завершення фестиваль «Jazz Bez» представив унікальний артефакт - свій перший вініловий диск.

 

Крім вінілу «Resonance» нещодавно видано також компакт-диск проекту Five Spot, названий «Poltva».

 

Збираючи повні зали й стрімко захоплюючи інші міста, видаючи вініли та компакт-диски і приваблюючи до себе джазових зірок світового масштабу, «Jazz Bez» засвідчив не тільки свою живучість - йому байдужі всі революцій й економічні кризи, але й моливісвість зробити успішний джазовий фестиваль в Україні. А це вже не абищо.

 

Більше інформації:

http://dzyga.com.ua/Про проект «Resonance»: http://dzyga.com.ua/2007/fest/jazzbez/11_17.html Звіти та фото«Jazz Bez»:http://community.livejournal.com/dzyga_in_lviv/ http://lvivska-plosha.livejournal.com/